Misjonifoorumi Õpikogukond

Armas sõber!

Oled juba mitmel korral kuulnud kutset osaleda Misjonifoorumi Õpikogukonnas – ja nüüd tahaksin Sind südamest julgustada tegema otsus selle ettevõtmisega ühineda!

Me koguneme 2. novembril 2024 Mustamäe kirikus, et koos kasvada ligimesearmastuses, õppida ja harjuda kasutama oma usku ning andeid nii, et sellest oleks maailmale kasu. Palun registreerige oma meeskonnad – iga osaleja, iga meeskond on tähtis!

Ühepäevase ürituse OSAVÕTUTASU on 50€ meeskonna kohta, sellega kaetakse lõunasöögi, kohvipauside ja kiriku kasutamise kulud.

OSAVÕTUTASU saab tasuda ülekandega

SEB EE201010052030734009

Swedbank EE932200221002160604

LHV EE967700771000895492

saaja: Eesti Evangeelne Luterlik Kirik, seletus MISJON112

2025. a 2026. aastal kohtume MISJONIFOORUMI ÕPIKOGUKONNAS neljal korral neljapäeva õhtust laupäeva lõunani. Siis on ühe korra hind alates 200€ meeskonna kohta, lisaks toitlustuskulud sõltuvalt meeskonna suurusest. Samuti palume igal meeskonnal korraldada ja tasuda ise oma majutuse eest. Juhul kui saame MISJONIFOORUMI ÕPIKOGUKONNA korraldada mõnes laagikeskuses, siis anname teada majutuse hinna.

Samas, palume teid südamest, ärga jääge rahaliste vahendite puudumise tõttu MISJONIFOORUMIST kõrvale. Otsime koos vahendeid ja lahendusi.

Teie panus meie kiriku meeskonnas on hädavajalik ja oluline!

Meie kiriku ja kogu Eesti inimeste tulevik sõltub sellest, kui sügavalt ja kindlalt me usus kasvame. Jumal on andnud meile kõigile erilised anded, mida Ta kutsub meid kasutama. Just need anded on võimelised muutma elusid, looma kogukondi ja tooma valgust maailma. Õpikogukond on ideaalne võimalus nende annete koos avastamiseks, et neid ellu rakendandada.

Iga Õpikogukonda tulev meeskond on käimas oma teed, seal saame kokku, et üksteist toetada ja üksteiselt õppida.

Päevakava:

• Algus kell 10:00
  • Lõpp kell 15:30
    Päeva sisse mahub lühikesi inspireerivaid kõnesid, arutelusid meeskondades, ühispalve ja palvetamine üksteise eest. Lisaks pakume sooja lõunasööki ja kohvipause, aega omavaheliseks suhtlemiseks ning muud huvitavat. Õpikogukonnast saab igaüks kaasa nii inspiratsiooni kui ka praktilise tööplaani järgmisteks sammudeks oma teel.

Ära jää kõrvale! Sinu kohalolu ja panus on hädavajalik. Tuleme kokku ja teeme koos midagi olulist Jumala auks ja üksteise heaks. Ole julgustatud ja innustatud – Sa oled tähtis!

Kohtumiseni novembris!

Õpikogukond (Learning Community)

on ülemaailmselt levinud töömeetod, mis on aidanud kogudustel ja kogukondadel selgusele jõuda oma visioonis, õppida pikaajalise koostöö plaaneerimist ja selle elluviimist ning kogeda kõige selle keskel vaimulikku kasvu. Soome kirikus on järjekordne kaheaastane Õpikogukonna voor tulemas juba kuuendat korda. Seda protsessi on rakendatud 20 riigis, sealhulgas Soomes, Norras, Jaapanis, USA-s ja Myanmaris.

Õpikogukonnas kujundatakse ühiselt õppimise ja Jeesuse järelkäimise kultuuri, varustatakse meeskondi toetama inimesi vaimulikul kasvamisel ja evangeeliumi kuulutamisel nii sõnade kui tegudega. Õppimise keskmes on igaühe suhe Jumalaga, koguduse perega ja ümbritseva maailmaga. Iga meeskond lähtub oma liikmete ja koguduse eripäradest, kaardistades “Mis on praegu?”, uurides võimalusi ja unistusi “Mis võiks olla?” ning koostades praktilisi tegevusplaane “Mis saab olema.”

Õpikogukonna kogunemised koosnevad lühiloengutest, meeskonnaülesannetest ja aruteludest. Samuti pööratakse tähelepanu suhete loomisele ja Jumala otsimisele läbi palve ja ülistuse. Kogunemise lõpus koostab iga meeskond tegevusplaani ja jagab seda teistega. Kogunemiste vahelisel ajal toetatakse meeskondi nende eesmärkide saavutamisel.

Õppetöö keskendub jüngerlusele, missionaalsele elule ja juhtimisele. Harjutatakse kasutama põhimõtteid ja tööriistu, mis aitavad kasvatada jüngreid, et nad leiaksid kindlust oma identiteedis ja juhiksid teisi Kristuse juurde, muutes ümbritsevat kultuuri.

Õpikogukondade kohtumisi Misjonifoorumil viime läbi koostöös Agenda1 meeskondadega Soomest ja Norrast.

ÕPIKOGUKONNA töövorm on meeskonnatöö. See tähendab, et esimene samm on leida või luua endale sobiv meeskond.

Selleks on erinevaid võimalusi:

• Koguduse vaimulik alustab meeskonna loomise protsessi. Ta võiks ise olla kindlasti meeskonna liige.
  • Keegi teine alustab meeskonna loomise protsessi, pöördudes ise sobivate ja koostöövõimeliste inimeste ja vaimuliku poole. Kui vaimulikul mingil põhjusel ei ole võimalik osaleda, siis MEESKOND saab ikkagi ÕPIKOGUKONNAGA liituda.
  • Keegi, kes ei tunne enda kogudusse kuulumist, tahab leida meeskonda või alustab meeskonna loomise protsessi. Alustada võiks huvist, mis võiks potentsiaalset meeskonda ühendada.

Igal juhul on võimalik kõigil ÕPIKOGUKONNAGA liituda. Praegu on aega ja võimalus tegeleda sihipäraselt meeskonna loomisega.

Selleks võta kindlasti meiega ühendust ja lepime kokku aja vestluseks.