Kontakti võtmine koguduseliikmetega

Inimesed ei pruugi teada, et nad on koguduse liikmed. Kuidas lahendab nendega kontakti võtmine ja andmebaaside korrastamine probleemi?

Religioonisotsioloogiliste uuringute käigus on välja tulnud, et enamik inimestest, keda EELK kogudused arvestavad oma hingede hulka, kas ei tea või ei mäleta enam, mida tähendab koguduse liikmeks olemine. Koguduse perspektiivist ja iga kristlase vaimuliku teekonna jaoks on oluline, et ristitud inimesed oleksid kaasatud koguduse osadusse ka kirjade järgi. Ainult sellisel viisil on võimalik koguduse liikmetel omavahel aktiivselt suhelda.

1. Kuuluvuse tugevdamine ja meeldetuletamine

• Tervitamine: Kui koguduseliikmeid tervitatakse isiklikult, tugevdab see kogudusse kuulumise kogemust.
  • Külastused ja telefonikõned: Sihipärane kontakti võtmine aktiivsest suhtlusest eemalejäänud koguduseliikmetega võimaldab neile meelde tuletada, et nad on koguduse liikmed ning vastata nende küsimustele ja muredele.

2. Eelduse loomine suhtlemiseks

• Täpsed kontaktandmed, andmete kontroll ja uuendamine: Kui andmed (elukoht, e-posti aadress ja telefoninumber) on andmebaasis korrastatud ja ajakohastatud, saab kogudus täpselt teada, kes on liikmed ja kuidas nendega on parim ühendust saada.

3. Regulaarne ja süsteemne suhtlemine

• Meililistid ja teavitused: Korrastatud andmebaaside abil saab kogudus luua toimivad meililistid, mille kaudu regulaarselt teavitada liikmeid koguduse tegemistest, üritustest ja muudest olulistest teadetest.
  • Suhtlemine ja vaimulikud üritused: Omavahel suhtlevatel inimestel on võimalik üksteist kutsuda osalema koguduse elus ja üritustel, mis veelgi tugevdab nende kuuluvustunnet ja teadlikkust oma liikmelisusest.

4. Probleemide lahendamisele suunamine ja tagasiside kogumine

• Kuulamine ja abistamine: Kontaktivõtmise käigus saavad vabatahtlikud ja töötajad kuulata liikmete muresid ja probleeme ning pakkuda vajalikku abi või suunata need koguduse vaimulikule.
  • Tagasiside: Otsekontaktide kaudu saadud tagasiside aitab kogudusel mõista liikmete vajadusi ja ootusi ning kohandada oma tegevusi vastavalt.

5. Usalduse ja läbipaistvuse suurendamine

• Selged teated: Kui liikmed teavad, et andmebaase korrastatakse nende heaks ja mitte ainult annetuste kogumiseks, suurendab see usaldust koguduse vastu.
  • Konfidentsiaalsus: Tagades, et saadud andmeid käsitletakse konfidentsiaalselt ja turvaliselt, suurendab see liikmete kindlustunnet ja usaldust koguduse suhtes.