MEESKONNAST SAAB KOGUDUSE LISAMOOTOR
Meeskonnast kujuneb koguduse lisamootor, kus iga liige võtab vastutuse nii enda kui ühise edasimineku ja koostöö eest. Koos õpitakse Jumala poolt antud ande ära tundma ja kasutama teiste inimeste (ligimeste) teenimiseks. Harjutatakse, hoolimata hirmust ja paljudest vigadest, koos valitud suunas edasi minema. Meeskond osaleb kahe aasta jooksul neljal Misjonifoorumi Õpikogukonna õppesessioonil.
Misjonifoorumi Õpikogukonna õppeprotsessis osalevas meeskonnas on koguduse õpetaja, vähemalt üks töötegija või nõukogu liige ja vähemalt üks vabatahtlik, selles on mehi ja naisi, noori ja vanemaid. Õpikogukonnas osaleva meeskonna ühiseks ülesandeks on teha endale realistlik tegevuskava, et koos liikuda seatud eesmärkide suunas.
Koguduse õpetajal on koguduses väga palju tööd ja mitu koormat kanda. Samal ajal on igas koguduses vajalike andidega inimesed erinevate ülesannete täitmiseks kindlasti olemas. Need inimesed on väga väärtuslikud. Kui Sul on vaja tuge inimeste värbamisel ja meeskonna moodustamisel, siis KIRJUTA MEILE KOHE

Kuidas töö toimub?

Õpikogukonnas kujundatakse ühiselt õppimise ja Jeesuse järgimise kultuuri, varustatakse meeskondi toetama inimesi vaimulikul kasvamisel ja evangeeliumi kuulutamisel nii sõnade kui tegudega. Õppimise keskmes on igaühe suhe Jumalaga, koguduse perega ja ümbritseva maailmaga. Iga meeskond lähtub oma liikmete ja koguduse eripäradest, kaardistades “Mis on praegu?”, uurides võimalusi ja unistusi “Mis võiks olla?” ning koostades praktilisi tegevusplaane “Mis saab olema.”
- Coach (arengutreener) esitab küsimusi, mis aitavad /koguduse vaimulikul või mõnel teisel õpikogukonna loojal selgust saada oma väärtustes ja enda eesmärke ja tegevusi siis vastavalt rihtida.
- Selle töö köigus koostatakse tegevusplaan, mis toetab õpikogukonna looja ja koguduse arengut ja koostöös edasiminekut.
- Coachi roll on sarnane treeneri rollile takistusjooksul. Jookseb kaasa kui vaja, kuid võidujooksul võistlejat ei asenda.

Tuvastatakse õppija väärtused, eesmärgid ja arenguvajadused.
Joondatakse tegevused eesmärkidega.
Koostatakse konkreetne plaan järgmisteks sammudeks vaimulikus ja juhtimisalases arengus, sealhulgas Õpikogukonnaga liitumiseks.
Liituge MISJON112 coachinguga ja toeta õpikogukonna loomist ja astuge koos järgmised sammud kogudusena kasvamise teel.

MISJON112 meeskond otsib teid kindlasti ka ise üles, kuid hindame teie proaktiivsust – võtke ise ühendust.
Misjonifoorumi Õpikogukond koguneb 7.-8. märtsil ja 7.-8. novembril 2025 ning 6.-7. märtsil ja 6.-7. novembril 2026.
EE201010052030734009 SEB (saaja: EELK Konsistoorium)
EE932200221002160604 Swedbank (saaja: Eesti Evangeelne Luterlik Kirik)
EE967700771000895492 LHV (saaja: Eesti Evangeelne Luterlik Kirik)
Urmas Viilma ettekandest “EELK löögirusikas” 2020. aasta EELK vaimulike konverentsil:
“Peame tegutsema ilmalikus maailmas, ilmalike inimeste seas ja lisaks Jeesuselt saadud misjoniülesandele kaardistama ka oma misjonipõllu ja sõnastama konkreetses kontekstis ja keskkonnas selge lähteülesande.
Samal ajal on meil arutelu all veel, kuidas tegeleda oma koguduste ulgu-liikmetega? Nendega, kes on ristitud ja kirjas, kuid keda me kirikus ei näe ja kes on elava sideme kirikuga kaotanud”.