2. NOVEMBRIL ALUSTAB MISJONIFOORUMI ÕPIKOGUKOND

2. NOVEMBRIL ALUSTAB MISJONIFOORUMI ÕPIKOGUKOND

7. mai 2024 Päevakajaline 0



Õpikogukond (Learning Community) on ülemaailmselt levinud töömeetod, mis on aidanud kogudustel ja kogukondadel selgitada oma visiooni, õppida pikaajalise koostöö planeerimist ning kogeda vaimulikku kasvu. Soome kirikus toimub kaheaastane õpikogukonna voor juba kuuendat korda. Seda protsessi on rakendatud 20 riigis, sealhulgas Soomes, Norras, Jaapanis, USA-s ja Myanmaris.

Misjonifoorumi Õpikogukondade õppeprotsess kestab kaks aastat, mille jooksul toimuvad kontaktkohtumised iga kuue kuu tagant. Nendel kohtumistel pakutakse inspireerivaid õpetusi erinevatel teemadel, viiakse läbi meeskonnatööd erinevate meetodite abil ning toimub meeskondadevaheline kogemuste jagamine ja õppimine. Lisaks on rohkelt ühispalvust ja ülistust. Õpetuste kaudu omandame uusi vaatenurki näiteks meeskonna ülesehitamisele ja kokkukasvamisele, sellele, kuidas Jeesus valmistas jüngreid ette, ning sellele, kuidas edendada külalislahkuse kultuuri koguduses.

Õpikogukonnas kujundatakse ühiselt õppimise ja Jeesuse järelkäimise kultuuri, varustatakse meeskondi toetama inimesi vaimulikul kasvamisel ja evangeeliumi kuulutamisel nii sõnade kui tegudega. Õppimise keskmes on igaühe suhe Jumalaga, koguduse perega ja ümbritseva maailmaga. Iga meeskond lähtub oma liikmete ja koguduse eripäradest, kaardistades “Mis on praegu?”, uurides võimalusi ja unistusi “Mis võiks olla?” ning koostades praktilisi tegevusplaane “Mis saab olema.”

Õpikogukond sobib kõigile kogukondadele, kes soovivad kasvada ja areneda. Meeskonnad saavad võimaluse süvendada oma oskusi ja jagada oma toimivaid praktikaid teiste toetamiseks. Õpime üksteiselt jagades lugusid oma igapäevastest väljakutsetest. Osalemine toimub umbes 3-5-liikmelistes meeskondades. Igas koguduse meeskonnas võiks võimaluse korral olla nii töötajaid kui ka koguduse liikmeid. Lisaks saab iga meeskonna juht kogu kahe aasta jooksul igakuiselt toetavat koolitust veebikohtumiste vormis.

Koolitus toimub koostöös Agenda1 ja Norra Misjoniseltsiga.

Esimene sessioon 02.11.2024 Tallinnas, lisaks kaks sessiooni 2025. aastal ja kaks sessiooni 2026. aastal.

2025. ja 2026 aasta kontaktkohtumised toimuvad neljapäeva õhtust laupäeva pärastlõunani. Nende  kontaktkohtumiste kuupäevad on veel läbirääkimiste faasis.

2. novembril kohtume tõenäoliselt kaunis Mustamäe kirikus.

Soovitame osaleda 3-5-liikmelistes meeskondades, kus vähemalt meeskonna juht ja üks inimene jääksid samaks kogu kahe aasta jooksul. Nii tagate, et kasvuprotsess on pidev ja arendav. Päevad on intensiivsed ning parima meeskonnatöö tagamiseks ei soovitata suuremaid kui viieliikmelisi rühmi.

Ühepäevane / 50€/meeskond + toitlustuskulud.

Mitmepäevane (2025. a 2026. aastal) / 200€ / meeskond + toitlustuskulud sõltuvalt meeskonna suurusest. Iga meeskond korraldab ise oma majutuse juhul kui koolitus ei toimu laagrikeskuses.

Registreerimistasu aitab katta ürituse asukohaga seotud kulusid.

Palume teid südamest, ärga jääge rahaliste vahendite puudumise tõttu MISJONIFOORUMIST kõrvale. Koos leiame kindlasti vahendeid ja lahendusi.

Oleme juurde otsimas ka ürituse sponsoreid. Samas on teie panus samuti väga oluline ja hinnatud!

Osavõtusoov registreerige hiljemalt 02.10.10.2024 e-posti teel: annely.neame@eelk.ee või www.misjon112.eelk.ee

Meeskondade täpne koosseis võib muutuda vastavalt vajadustele ja meeskonda inimeste kaasamisel pakume lahkesti abi coachingu kaudu.

Kui teil tekib küsimusi, vastame neile hea meelega!

Misjonifoorumi Õpikogukond on algatus, mis on motiveeritud soovist aidata kogudustel ja nende juhtidel luua ja kasvatada kogudust missionaalselt.

Koos õppimine toimub omavahelise koostöö ja Misjonifoorumi Õpikogukonna (Learning Community LC) perena üksteise toetamise kaudu.

Õpikogukonna väärtused ja tegevused hõlmavad:

Kogemuste jagamist: kogudused jagavad omavahel teadmisi, kogemusi ja parimaid praktikaid, et üksteist vastastikku toetada ja tugevdada.

Koolitusi ja arendusprogramme: pakutakse erinevaid koolitusi, seminare ja töötubasid, mis on suunatud juhtide arendamisele ja missionaalsele arengule .

Võrgustiku loomist: Õpikogukonnas luuakse osalevate koguduste vahel tihedam side, mis võimaldab sügavamate suhete ja koostöö tekkimist.

Missio Dei: Keskendutakse aktiivselt oma rollis kasvamisele Jumala Missioonis (Missio Dei) ja toetatakse kogudusi ning üksikisikuid just nende valdkonnas, et neil oleks suurem mõju oma kogukonnas ja ka sellest väljaspool.

Õpiogukond pakub platvormi, mille kaudu on kogudustel võimalik õppida üksteise kogemustest ja arengutest ning leida toetust ja inspiratsiooni oma missionaalse tee edendamiseks.

Kaks korda aastas saadab iga kogudus 3-5-liikmelise tuumiku kogunemistele, mis kestavad 2-3 päeva. Esimene etapp Ühisõppe Kogukonnas kestab kaks aastat. Seejärel kutsutakse kogudusi jätkama veel kaks aastat ja viima Õpikogukonnana koosõppimise formaati oma kogukonda.

Misjonifoorumi Õpikogukonna kogunemised koosnevad lühiloengutest, meeskonnaülesannetest ja seejärel meeskondade vahelistest aruteludest. Aeg kulub ka suhete loomisele ja Jumala otsimisele läbi palve, ülistuse ja teenimise. Kogunemise lõpus koostab iga meeskond tegevusplaani ja jagab seda teistega. Õpiogukonna kogunemiste vahelisel perioodil toetatakse ja hoitakse meeskondi võetud eesmärkide poole liikumise rajal (coaching).

Õppetöö keskendub jüngerlusele, missionaalsele elule, missionaalsele juhtimisele ja missionaalsele osadusele. Õpetame põhimõtteid ja tööriistu, mis aitavad meil varustada ja kasvatada jüngreid, et nad saaksid juurde kindlust oma identiteedis ja elada oma elu viisil, mis juhib teisi Kristuse juurde ja selle läbi muuta ümbritsevat kultuuri.

Õpikogukonda viime läbi koos Agenda1 meeskondadega Soomest ja Norrast. Misjonifoorumi Õpikogukonnas saavad kokku mitmed erinevad koguduste kultuurid ja sünnib koostöö, millel on kristlusele omane imeline maitse.

Otsime ja ootame Jumala kohalolu kogemist. Tähtsustame Jumala kiitmist, palvet ja Tema Sõna jagamist. Koguneme ootusega, et Püha Vaim juhib ja varustab meid Isa tahte täitmiseks, et tema kuningriik tuleks maa peale nagu taevas. Soovime olla osa sellest, mida Jumal selles maailmas teeb.

Meie eesmärk on luua perekonnakultuur, kus kõik on omad. Pole õpetajaid ega õpilasi; igaüks on ekspert oma kontekstis. Pole konkurente, vaid koos töötajad ühisel missioonil tegemas jüngreid kõikidest rahvastest. Sama Isa ja sama missioon loovad ühtsuse. See loob perekonna.



Väljend “tähistame üksteist” võib tunduda esmapilgul ebatavaline, kuid selle kasutamiseks on võimalik leida mitu põhjendust:
Tähistamine kui tunnustamine: Sõna “tähistama” võib laiemalt mõista kui kellegi või millegi erilisel viisil esiletõstmist või tunnustamist. Väljend “tähistame üksteist” viidab sellele, et me anname üksteisele tähelepanu, väärtustame ja tunnustame üksteise olamasolemist, saavutusi või omadusi.
Üksteise väärtustamine: Kui tähistamine viitab tavaliselt sündmuste või tähtpäevade erilisele tähistamisele, siis antud kontekstis tähendab väljend, et me peame üksteist olulisteks ja tähistame seda, kes me oleme ja mida me üksteisele tähendame.
Kollektiivne rõõm ja toetus: Väljendi kasutamine viitab meie ühisele rõõmule sellest, et oleme olemas üksteise jaoks. See on kutse üles näidata hoolivust, toetust ja positiivset suhtumist oma lähedastesse ja kogukonnakaaslastesse.
Erilisus ja unikaalsus: Väljend tähendab samuti, et me tunnustame üksteise erilisust ja unikaalsust. See rõhutab, et iga inimene on väärt tähistamist, just sellisena nagu ta on.
Väljendiga “tähistame üksteist” edastame mõtet, et me hoolime üksteisest, tunnustame ja väärtustame teineteist, luues nii positiivse ja toetava õhkkonna.
Tühistamise vastand: Väljendiga “tähistame üksteist” astume teadlikult ja avalikult vastu tühistamiskultuurile. Üksteise tähistamine kogukondades on väga hea vaimse ja vaimuliku tervise vitamiin, mille soovitame võtta igapäevamenüüsse!