Inimesed, kes kasutavad oma ande ligimese kasuks ja kõigile parema elu loomiseks, on koguduse suurim varandus.
Kogudus, kes panustab rohkem seaduste täitmisse ja hoonete hooldamisse kui oma inimeste toetamisse ja võimestamisse, on missioonisegaduses.
Missiooniselgusega koguduseliikmed ja eelarvega tegevuskava ja on panuse mõõdik.
MISJON112 tuleb appi missioonisegaduses kogudustele.
Iga inimene on väärtuslik. Igal inimesel on annid. Iga and on varandus.
Kui inimesed saavad oma ande kogukonna teenimises kasutada, hakkab kogukond kasvama ja vilja kandma. Kõik võidavad.
VÄÄRTUSPAKKUMINE
Toetame, julgustame ja vajadusel ka õpetame koguduste ja kogukondade juhte inimeste väärtust mõistma ja võimestama neid kasutama oma ande.
MIKS suhelda?
SEST suhtlevad inimesed on omavahel seotud.
Kirikus võib käia ilma, et keegi teaks kust sa tuled või kellega koos sa elad, kas ja kuidas hakkama saad, kas koer või pigem kass või on sul äkki mingi allergia… Selline anonüümsus võib tunduda turvaline, kuid see on koguduse jätkusuutlikuse perspektiivist vale. Jeesus jättis kirikule korralduse õpetada ja modelleerida ligimesearmastust, sest sellest armastusest tunnevad inimesed Jumala väe ära. Jutluse kuulamine ja impersonaalne professionaalsus ei asenda kogukonda kuulumist.
Suhelda saavad subjektid, kes on küllalt sarnased, et üksteisest aru saada ja kes tahavad koos midagi ära teha; on küllalt erinevad, et neil oleks teineteisele midagi huvitavat ja olulist öelda; kes usaldavad üksteist ning kes saavad aru, et koostöö eeldab keele- ja meeleseost.
(Ülo Vooglaid „Elanikust kodanikuks. Käsiraamat isemõtlejale”, Tallinn 2019, peatükk 6 „Suhtlemine”, lk 180)