Misjoniveerg
Valik ajalehes Eesti Kirik ilmunud artikleid
Intellektuaalselt mõtestatud usu suunas (Jaan Lahe, tasuline artikkel)
Inimeste ootused kiriku suhtes on erinevad ning erinevad on ka põhjused, miks inimesed kirikus pettuvad ja kirikust lahkuvad.
Mida peaks tegema see, kes on kirikus pettunud?
Miks kellegi pettumine kirikus peaks meid kõiki huvitama? Mismoodi ta end tunneks, kui kõik oleks kirikus täiesti hästi? Mis oleks teistmoodi? Millal ja kus on ta kogenud ideaalset kogukonda? Mis siis olemas oli? Mida ei olnud?
Suhtlemine ja kaasamine on kiriku elujõulisuse alustala
Kiriku roll ühiskondlikus elus ja inimeste vaimuliku elu toetajana on alati olnud oluline, kuid kontekst muutub ajas ning ka kirik peab kohanema, et vastata tänapäeva inimeste vajadustele ja väljakutsetele. Siin on mõned olulised aspektid, mida tuleks arvestada.
Koguduse õpetaja, kas sina armastad inimesi?
Koguduse juht, sa vastutad inimeste ees ja nende eest, see on väga suur ülesanne. Sa annad endast kõik, et ustavalt koos Jumalaga oma kutsumises käia, palgatööd teha, kirikuhoonet korras hoida ja kuidagi selles kõiges ellu jääda. Sinult nõutakse väga palju.
„Tulge kirikusse“ mudel ei toimi, sest kirikus käimise tähendus inimeste jaoks on täiesti erinev sellest, mille jaoks Jeesus inimesi ennast järgima kutsus.
Misjonikäsk kehtib kõigile (Liina Raudvassar)
Laupäeval, 4. novembril kogunesid Saku Toomase kirikus toimunud misjonifoorumile need inimesed, kes soovivad senisest tulemuslikumalt täita misjonikäsku.
Inimeste päästmine on Jumala misjon ja kirik selle funktsioon
Missionaalses liikumises osalevate koguduste prioriteet on inimeste vaimulik kasv ja selle toetamise võimaluste kasutamine. Tõdetakse, et on tarvis muuta kiriku ja inimeste suhte suunda – inimesi ei kutsuta kirikusse jutlust kuulama ja kogudusele appi, vaid minnakse inimestele appi ja neid kuulama.
Andes hoogu missionaalsele liikumisele
Luterliku Maailmaliidu, Norra Misjoniseltsi ja Saksamaa Põhjakiriku toetusel on EELK loodud Misjon112 projekt, mille kaudu antakse hoogu missionaalsele liikumisele Eestis. Kutsume kõiki kogudusi selle initsiatiivi kaudu missionaalse liikumisega ühinema.
Meie kiriku võimalus on püüd olla osaduses ja elada koos. Sest ainult osadusest ja armastusest meie keskel tunnevad kõik, kas me oleme Jeesuse jüngrid.
Kogu misjon on Jumala misjon – missio Dei. Oma lõputus armastuses on Isa läkitanud oma Poja lepitama iseenesega kõiki inimesi. Misjon on pühakirjas ilmutatud kolmainsa Jumala plaan inimese ja loodu päästmiseks.
Kellele on kogudust vaja ja kas kirikus peab käima?
Kiriku, koguduse, kogudusse kuulumise ja inimeste erinevate arusaamiste üle mõtiskledes olen sageli meelt heitnud. Kuidas saaks eeldada, et sellest teemast oleks kunagi võimalik üldse ühtmoodi aru saada? Aga – mingi mõttejoon on olemas, kustkaudu on ilmselt võimalik edasi minna, ja see tee viib rahvani.
Miks on vaja kristlasi võimestada usus kasvama ja oma usust rääkima?
Kui enamik meie kirikusse kuuluvaid inimesi ei tea või ei mäleta, et nad on koguduse liikmed, siis kirik ei saa oma ülesannet maailmas täita. Iga ristiinimene peaks oma usust rääkida oskama ükskõik kus ja ükskõik kellega.
Kes on meie saatuse sepp? 3. osa
On teada, et noored otsivad oma kohta elus, sõpru, vajavad sotsiaalset heakskiitu ja kuuluvust. Nad on sotsiaalselt ja ühiskondlikult väga tundlikud ja tahavad maailma muuta paremaks, aktsepteerida erinevaid, kaitsta loodust ja endast nõrgemaid.
Kes on meie saatuse sepp? 2.osa
Meile, kes me praegu oleme „suured“ inimesed, täiskasvanud, kellele kuuluvad struktuuris tähtsad ametikohad ja tiitlid, ootame, et meie rajatud teel ka tulevikus keegi käiks. Kas noored tahavad nendele radadele tulla?
Misjon112 projekt on olemas selleks, et aidata kogudusi ja nende vaimulikke võimestama ristitud kristlasi avastama ja kasutama oma armuande. Aitamise all pean silmas täiesti konkreetset appitulekut igale koguduseõpetajale, kes soovib suunata tähelepanu hoonetelt inimestele.
Kes on meie saatuse sepp? 1. osa
Projekti Misjon112 tegijatega oleme otsinud kontakti ja alustanud vestlust väga erinevate noortega igal pool, kus on võimalik, kuulanud nende rõõme, muresid, hirme, unistusi ja lootust.