Fookus



Inimene

Misjon algab kolmainu Jumalast, kus Isa saadab oma Poja lepitama kõiki inimesi ning Püha Vaim ühendab meid Kristusesse. Inimese suhe Jumalaga on kiriku keskmes, pakkudes vaimset tuge ja vastuseid elulistele küsimustele. Inimene otsib kirikult lahendusi tervise-, suhete-, toimetuleku- ja eksistentsiaalsetele probleemidele. Keskenduda on vaja üksikisikute vaimsetele vajadustele, pakkudes tuge ja mõtestades elu läbi kristliku õpetuse. See aitab inimestel leida turvatunde ja tähenduse oma elule, luues tugeva isikliku ja vaimse sideme kirikuga.

Kirik ei ole aga pelgalt üksikisikute vaimulike vajaduste rahuldamise koht, vaid Jumala missiooni funktsioon maailmas. Me oleme meeskond – liidetud Kristuse ihusse. Toimivas ja motiveeritud meeskonnas on iga liige tegija kus vastutatakse üksteise ees(t). Kõik peavad kinni oma töölepingust Jumalaga elades tõeks iga inimene on väärtus(likkus)t.



Teekond

Kirik on palverändav kogukond, mis liigub läbi ajaloo Jumala tõotuste täitumise poole. Jeesus rändas läbi Galilea, õpetades ja tervendades inimesi, ning kirik jätkab seda teekonda, kuulutades evangeeliumi ja teenides inimesi nende elu erinevates valdkondades. Kiriku teekond hõlmab holistilist misjonit, kus keskendutakse inimese kogu olemusele – vaimule ja ihule. Leeriõpetus ja väikerühmad aitavad inimestel mõtestada oma elu kristlikus kontekstis, luues sügavama ühenduse kirikuga ja toetades nende vaimset kasvu.

Igaühel on sellel teekonnal oma roll ja anded, mida kellelgi teisel ei ole. Igaüks on oluline.



Suhted

Kirik* on kohtumispaik Jumala ja inimese vahel, kus erinevad inimesed jõuavad osadusse Jumalaga. Suhted on kiriku elu oluline osa, kus koguduseliikmed kogevad tuge ja mõistmist. Väikerühmad ja toetusgrupid on olulised, et inimesed tunneksid end kogukonnas oodatute ja olulistena. Kirik õpib teistelt kirikutelt ja maailmast, rakendades õpitut kohalikus kontekstis ja säilitades evangeeliumi tõed. Vaimulikud ja ilmikud töötavad koos, püüdes vastata inimeste vaimsetele vajadustele, toetades ja tugevdades kiriku osalemist Jumala missioonis.

Suhtlemine on hõimu üks põhitunnuseid ja toimub liikmete vahel võrdsetel alustel. Iga hõimu liige suhtleb teistega oma rollist lähtuvalt, suhelda saavad inimesed kui nad on küllalt sarnased ning neil on mõtet suhelda, kui nad on küllalt erinevad ja ka erilised (Ülo Vooglaid. Elanikust kodanikuks, 2019). Suhtlemine on omavahel läbikäimine, lävimine; suheldes töödeldakse informatsioon läbi ja tehakse sellest vajalikke järeldusi. Kohtlemine on suhtlemisest erinev, informatsiooni annab aktiivne pool vastuvõtjatele, kes on passivne pool. Informatsioon on sellisel juhul passiivsete inimeste mõjutusvahend.

*mitte tingimata hoone.



Kultuurikantsist saab kosutuspaik, kus kohtutakse üksteisega ja Jumalalt ammutatakse uut jõudu taas koos teeleminekuks.



Sissepoole areng saab väljapoole liikumiseks.




Minge siis, tehke jüngriteks kõik rahvad, ristides ja õpetades neid!

Matteuse 28:19 (kohandatud)